Saturday, 15 December, 2018 / شنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۷
 پیام مدیرعامل
شرکت گروه مدیریت سرمایه‎گذاری امید که از مهمترین هلدینگ‎ها در اقتصاد ایران است، در 29 آذر سال 1380 تاسیس و 4 سال بعد از سهامی خاص به سهامی عام تغییر یافت. یازده سال پیش نیز در سوم مرداد سال 1386 در بورس اوراق بهادار تهران پذیرفته شد.
بررسی روند فعالیت 17 ساله این هلدینگ معظم، نشانگر آن است که علیرغم فراز و فرودهای حاکم بر کشور، این مجموعه با درایت و دانش مدیران و نشاط و پویایی کارکنانش پیوسته در مدار توسعه و پیشرفت بوده و هیچ وقت دچار جمود و ایستایی نشده است. ظرفیت‎ سازی برای اقتصاد ملی، توسعه اقتصاد صادرات محور و غیرمتکی به نفت، رقابت پذیری و باور به اقتصاد سالم، تقویت بعد دانش محور در مجموعه و کسب درآمد برای رضایت تمامی ذینفعان از جمله رویکردهای کلان در نگاه مدیریت ارشد این بنگاه است.
ما در این هلدینگ چند رشته‎ای در حوزه انرژی، معدن، صنعت و بازارهای مالی حضور فعالی داشته و در مجموع 28 شرکت بورسی و 39 شرکت غیر بورسی به صورت مالکیت کامل یا سهامدار عمده و یا غیرعمده حضور داریم و در صددیم با رصد دقیق تحولات بازار، به تقویت و در مواردی به اصلاح ساختارها بپردازیم.
در این زمینه اعتقاد داریم که بازار سرمایه، بهترین بازار برای جذب نقدینگی و هدایت آن به سمت بخش واقعی اقتصاد است. در سال موسوم به اقتصاد مقاومتی و حمایت از تولید ایرانی که مورد تاکید مقام معظم رهبری است، افتخار داریم با تلاشی همه جانبه برای رونق و آبادانی تمامی این مرز و بوم کوشیده و رشد اشتغال‎زایی، افزایش اعتماد عمومی،فرصت‎سازی و خلق ارزش افزوده بکوشیم و در این راه از هیچ کوششی مضایقه نکنیم.
با استعانت از ذات باریتعالی، تکیه بر تجارب ارزشمند سیاست‎گذاران و مدیران خدوم گروه و با تامل و دقت نظر برای اتخاذ تصمیمات نوگرایانه و بهره‎ور، امیدواریم در ماهها و سالهای پیش رو، خبرهای توسعه و پیشرفت بیشتر این مجموعه را به پیشگاه ملت و ذینفعان خوبمان عرضه کنیم.


احمد ابراهیمی           
 مدير عامل و عضو هيأت مديره